Jak wybrać obrączki?


Mini poradnik

Obrączka to jedyna rzecz, która na co dzień będzie przypominać o zawartym małżeństwie, dlatego wybierzcie je tak, aby były wygodne i w Waszym guście.

Zanim odwiedzicie jubilera, zróbcie mały rekonesans w internecie. Zobaczcie, jakie są wzory, materiały i ceny. Dopiero następnym krokiem jest wizyta w sklepie i przymiarka. Wybierzcie się wspólnie z narzeczonym zwłaszcza, że prawdopodobnie nie miał on nigdy pierścionka na palcu.

Dobierając rozmiar, trzeba wziąć pod uwagę porę roku, ponieważ w zimie mamy nieco chudsze palce i ta sama obrączka w lecie może nas uwierać (różnica pół rozmiaru).

To czy obrączki będą jednakowe zależy tylko od Was. Pomysłów i wzorów jest ogromna ilość; zaczynając od tych, które łączą dwa kruszce, z grawerunkiem, z wtopionymi kamieniami, po wyrzeźbione linie papilarne małżonków. Należy pamiętać, że im bardziej oryginalne obrączki, tym trudniej będzie je znaleźć, a co za tym idzie, ich cena może być znacznie wyższa od standardowych. Taka nietypowa obrączka musi być dobrana idealnie, gdyż jej zmniejszenie lub zmniejszenie może zepsuć wzór.

Jeśli macie w domu starą biżuterię, możecie ją użyć do wykorzystania własnych obrączek.